כי אין לי זמן לכתוב: טיפים לניהול נכון של זמן כתיבה

קיש אנטיפסטי ולבנה
6 במרץ 2016
לחזור אל העוגן: משבר הכתיבה שלי
10 באפריל 2016

בעלי עסקים שרוצים לכתוב לבד לקהל היעד שלהם, אבל אין להם זמן לעשות זאת, הם כנראה קהל היעד הגדול ביותר של כותבי תוכן. יש רבים שיש להם שפה משלהם, כזו שאי אפשר לשכפל. הם בעלי אופי חזק, הם יצירתיים, יש להם שפה מדויקת. כל אלו הובילו אותם להקים את העסק שלהם. הם מלאים בידע ומיומנות ויכולים להועיל ולתת ערך לכל אחד שיקרא את המילים שלהם.

אבל…אין להם זמן!

זהו כנראה האילוץ או שמא – התירוץ – המשמעותי ביותר שאני שומעת, גם מלקוחותיי שלי.

בין מילוי משימות התוכן עבור אלו שאני כותבת, עורכת או מנהלת עבורם את התוכן ובין הכתיבה שלי, לעצמי או לכאן, ישנו פער זמנים ברור. תמיד אשים בעדיפות ראשונה את התוכן עבור הלקוחות שלי. יש תקופות שבהן הכתיבה לעצמי, על העסק שלי, על המיומנות שלי – נדחקת לאחור.

בשנה האחרונה אני חוקרת דרך עצמי והיכולת שלי להתמודד עם ניהול זמן נכון בעסק, את הנושא הזה. אני מנסה לבנות לעצמי ובכך גם ללקוחותיי שלהם אני מייעצת בבניית אסטרטגיית תוכן קבועה, תבנית שיוכלו להתמיד בה לאורך זמן. אלו הם כמה טיפים שאשמח לחלוק אתכם.

הכניסו את הכתיבה ליומן

מופשט, אבל בעצם פרקטי. בדרך כלל אנחנו משלבים את הכתיבה על העסק בסדר היום כבדרך אגב. מאז שהתחלתי להכניס שעות כתיבה מוסדרות אל היומן, אני כותבת הרבה יותר. אני יוצרת תכנים לפייסבוק, לבלוג ולתוכניות עתידיות שנרקמות להן השנה באופן שוטף, בדיוק בזמן הזה. אם זה חשוב לעסק ולכם, עשו זאת בעצמכם ותראו הבדל משמעותי בתהליך יצירת התכנים.

ביום שישי, בין השעות עשר בבוקר ל12:00 אני כותבת. ויש עוד כמה תחנות כאלו, שנקבעות מראש, לאורך החודש.

חלקו את העבודה לפרקים קצרים

כתיבת הרצאה, בניית סדנה, מאמרים לבלוג, תוכנית תוכן לפייסבוק או אולי תוכן לעמודי האתר שלכם – כל משימה שכזו היא פרק זמן משל עצמו.

במהלך השעה, השעתיים או הארבע שבהן אתם כותבים, תתמקדו במשימות כאילו היו אלו פרויקטים בעבודה שחייבים לסיים מהר, כי הבוס מחכה או מנהל הבנק עומד בפתח עם סטופר. סיימו פרק אחד, עיברו לפרק השני. המחשבה של משימה שסיימתם והורדתם מלוח המטלות תעניק לכם מוטיבציה להמשיך…ולהתמיד.

לא לפחד מרשימות

כמה אני אוהבת רשימות? עד סיום המחברת וחזרה. רשימות ממקדות, עושות סדר, מתעדות רעיונות יצירתיים. כדאי לקנות מחברת יפה ומושכת, להשתמש בעטים צבעוניים ומרקרים לסימון הרעיונות ולהגיע לזמן הכתיבה שלכם מוכנים עם רשימה מסודרת של רעיונות ליישום.

את רשימות הרעיונות שלי אני מנהלת בצורה מסודרת, בתוך מחברת רעיונות יפה שבחרתי לעצמי בקפידה. בכל פעם שאני מעלה לעצמי רעיונות אני עורכת אותם תחת תאריך מסודר, בכתב יד ברור, אחרי שעשיתי סיעור מוחין ומחקתי לא מעט שרבוטים בדרך. אל זמן הכתיבה אני מגיעה מוכנה עם הרעיונות הנקיים, שעברו כבר סינון מוקדם.

חיסמו הסחות דעת

שעות הכתיבה לעסק הן גם שעות שבהן אתם נהנים מהמהות של העסק, מהתחברות אל היצירתיות ואולי גם מתחושה של פנאי וחופש. חלונות הפייסבוק, הפינטרסט, פיד הבלוגים האהובים עליכם או אתר החדשות נפתחים במהירות ושעת הכתיבה מתבזבזת. אני משתמשת בחסם אינטרנט שנקרא Freedom. הוא ואחרים כמוהו חוסמים לפרקי זמן מוגדרים מראש את עמודי הרשתות החברתיות וכל עמוד אחר שתגדירו.

תהנו מזה

כתיבה לעסק אמורה להיות הזדמנות עבורכם לתקשר עם הקהל שלכם. זו הזדמנות לחלוק ידע, לתת ערך לעבודה שלכם, למהות של העסק.

תהליך הכתיבה אמור להיות מהנה, להעלות לכם רעיונות חדשים שאינם קשורים לתוכן השיווקי ולחבר אתכם למה שאתם עושים ולתחומים שמעניינים אתכם. לשעה, שעתיים או חמש אתם נהנים להוציא את הידע שלכם החוצה. אם תהנו מכך, לא תרגישו שמדובר במטלה שלא צריך למצוא עבורה זמן ותחכו לפסק הזמן הזה משגרת העבודה בכל פעם מחדש.

בסדנה האישית שלי, שנפרשת על פני 4 שעות – אחד על אחד, אני עוזרת לבנות אסטרטגיית תוכן שתתאים לעסק, שתאפשר לכם להעלות רעיונות באופן קבוע ולנהל את זמן הכתיבה טוב יותר. 

 

 

Facebook Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

%d בלוגרים אהבו את זה: