הגן האנגלי שלנו: פרק א' - נועה סטרלינג - כתיבה ככלי להתפתחות אישית ומקצועית

הגן האנגלי שלנו: פרק א’

מתכון: עוגיות סוכר חום בזיגוג אניס
20 בנובמבר 2012
עוגה לשבת: עוגת גזר ופטל שנמסה בפה
23 בנובמבר 2012

תחושת הקינון שמגיעה עם ילד ראשון ובית בדרך, הפכה את אצבעותיי לירוקות. הנה פרק ראשון בסיפור שמטרתו הפיכת הערבוביה שבחצרנו לגן אנגלי-ישראלי

בגן הקטן שלנו. נ.סטרלינג

My love for an English garden,
It knows no bounds.
I will never have to ask for pardon,
As I stroll these lovely grounds.

Many are the shrubs, bushes and flowers,
They fill my heart with joy.
Here I have spent many happy hours,
For most of the flowers are shy and very coy.

Hollyhocks abound in every colour and hue,
Great delight I find in every nook and cranny.
A few of the flowers are for me new.
Most of the names I was taught by my dear Granny.

I have wandered around gardens of all kinds, In most parts of this wonderful Earth.
There is something in a garden that my soul binds,
Nature shares with me every new birth.

ברנרד שואו

מעבר בחזרה אל הכפר, הריון ואז תינוקת חדשה, בדרך לשיפוץ הבית וגינה ענקית שהחלונות שלנו פונים אליה הביאו אותי אל הגן האנגלי. גינה אנגלית טיפוסית, שבה שרכים מתגנבים אל צידי החלונות, מתפתלים על צינורות הניקוז. גינה אנגלית בה גן ירק קטן ושיחי ורדים בכל מיני צבעים ומינים שמסתבכים זה בזה כאילו נערכו כאן מלחמות קוצים. שיחים של ירוק עד וצמחי תבלין, ריח של פריחה אביבית ופינות נסתרות לגלות בהם עוד שירה יפה כמו זו שכאן למעלה, או פשוט להיות שם.

החורף הקרוב מביא עמו את שיפוץ הבית שלנו וגם את שידרוג הגינה והקונספט שנבחר הוא גינה אנגלית. נכון, אין לנו את הממטרים הבלתי פזורים של האנגלים, את השמיים הקודרים והשמש העדינה שרק מלטפת את הפרחים ומחממת אותם בדיוק למעלה הנכונה. אבל יש מה לעשות. לאחרונה אני מדפדפת באתרי אינטרנט וספרי גינון למצוא את השילוב המושלם בין גן ירק – בו כבר שתלנו כמה מיני ירקות, ביניהם פלפלים אדומים, בטטות, בצל ירוק ועשבי תיבול שונים שכבר באים לידי שימוש בבישול ובאפייה.

למרות שמה שמצטייר בראש כשחושבים על גן אנגלי הוא דשא קצוץ מדוייק, שיחים מפוסלים ומזרקות, כך אולי נהוג רק אצל הלורדים ואנשי בית המלוכה הסוד של יצירת גן אנגלי כפרי, אני מגלה בקריאה בספרי עיצוב וגינון, הוא בנונשלנטיות שבה נשתלים בקרקע זרעים, מונחים עציצים,  גדלים להם שיחים ועצים.

הבסיס שלנו היה עצי הפרי שממוקמים בחצר שלנו בערבוביה שלמה – תפוז ולימון, רימון, אגוזי פקאן, שני שרכי ענבים שטיפסו על עץ מנדרינות, שתלי חמניות ועץ חרוב אחד ישן נושן. בין אלו לאלו אנחנו עומדים ליצור ערוגות קטנות של פרחים וירקות. ערוגת צמחי התבלין כבר הוקמה לה ולצידה הונחו עציצי גרניום מאבן.

את יצירת הגן אתעד כאן במהלך השנה הקרובה. ובינתיים הנה קצת השראה מגנים אנגלים שמיועדים לכתיבת שירים ולמשחקי ילדים של פעם.

 

בגינה שלנו. נ.סטרלינג

Facebook Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading...
%d בלוגרים אהבו את זה: