כפור מחמם - נועה סטרלינג - כתיבה ככלי להתפתחות אישית ומקצועית

כפור מחמם

ברוכים הבאים
2 באפריל 2011
עוגת פרג ותאנים
8 באפריל 2011

הבתים הנטושים שמציג יאיר ברק בתערוכה “ליקוי” הזכירו בית ריק אחד אליו הלכה ילדה כדי להרגיש. מול קור הצילומים הארכיטקטונים היא חזרה לשם לרגע אחד

מתוך הסדרה Real Estate. יאיר ברק

יאיר ברק: מתוך הסדרה Real Estate.

 קור חודר אל תוך העצמות כשנעמדים מול סדרת התמונות “Real Estate” של יאיר ברק. שמיים קודרים מכסים בתים נטושים שבקיץ מלאים בנהנתנות ובחיים יפים, נוצצים, ובחורף מתים. ברק נסע לאורך החוף של עיירת הנופש ספרינג לייק בניו ג’רזי בעונה הסוערת, כשהים מכה עד קיפאון בפנים. כשאי אפשר לנפוש. הבתים קרים, אפורים, נטושים. זה לעמוד מול הצילום ולהרגיש עירום, כשרוח הים הקרה מדי מלטפת לך את כפות הרגליים היחפות, שזקוקות לשמיכת צמר עבה וחמימה.

יאיר ברק: מתוך הסדרה Arena

יאיר ברק: מתוך הסדרה Arena

 

בסדרה “Arena” הוא מציג אצטדיון כדורגל נטוש, שמובא על קיר הגלריה פריטים פריטים, מהבטון החשוף, שגם הוא מעורר קווי צמרמורת של קור לאורך עמוד השדרה, ועד לעמודים שמחזיקים את המקום עומד, אולי בקושי ובעצם נראים שבריריים מאד, בין התמוטטות להרס סופי. ריקים. קלסטרופוביים.

יאיר ברק: Missing Mies

יאיר ברק: Missing Mies

 

הסדרה Missing Mies, עיבודים של תצלומים משנות ה-50 של בית פרנסוות’ באילינוי, שתוכנן על ידי האדריכל פורץ הדרך מיס ואן דר רואה, ונחשב לפלא ארכיטקטוני. כאן, מחק ברק את הבית עצמו ומילא אותו בריק לבן ובוהק, שהופך אותו למרכז התמונה ולא מוחק אותו מהעין. כאן הריקנות באה בבעיטה לפנים, המינימליזם של הארכיטקטורה המודרנית מתגלם בשכבת צבע לבנה קשוחה.

אני יוצאת מהגלריה עם קור בכל הגוף ונזכרת בבית אחד ריק אליו הייתי בורחת כדי לנשום קצת אוויר, ואיך דווקא שם, בתוכו, הרגשתי קצת חופשייה להרגיש באמת את מה שאני רוצה להרגיש. זו חוויית ילדות מזוקקת שצצה מתוך קור עבודותיו של יאיר ברק.

יאיר ברק מציג את התערוכה  “ליקוי” בגלריה דן, גורדון 36, בתל אביב. עד ה-6 במאי 2011.

 

Facebook Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading...
%d בלוגרים אהבו את זה: