עושה צרות - נועה סטרלינג - כתיבה ככלי להתפתחות אישית ומקצועית

עושה צרות

עוגת פרג ותאנים
8 באפריל 2011
גלריה: צבע טרי 2011
9 באפריל 2011

"101" של קרן אן הוא ניסיון לחמוק מכס המלוכה האקוסטי והעדין. מעדני הפופ שבהם היא מתנסה רק מוכיחים שמקומה ללחוש ולרגש בשקט, בעדינות, בשבריריות שעדיין מסקרנת

“101” של קרן אן הוא ניסיון לחמוק מכס המלוכה האקוסטי והעדין. מעדני הפופ שבהם היא מתנסה רק מוכיחים שמקומה ללחוש ולרגש בשקט, בעדינות, בשבריריות שעדיין מסקרנת

קרן אן - 101

מערכת היחסים שלי עם קרן אן במהלך השנים סבוכה ורגשית. מאז “Not Going Anywhere” שיצא ב-2003, אני עוקבת אחריה בסבלנות חשדנית. זו מערכת יחסים של און אנד אוף. בתקופות מסוימות היא נשמעת לי כמו הפסקול הכי נכון, בלחישה בתוך בלדה אקוסטית זו או אחרת. בתקופות אחרות היא יוצרת לי באוזן מוזיקת מעליות, ליווי קבוע וחדגוני שקשה לעקוב אחריו. חמקמקה קרן אן. חמקמקה מאד.

אל “101” באתי בלי לקרוא ביקורות, בלי להכיר אף אחד מהשירים קודם לכן. בניגוד ל”Not Going Anywhere” ול-“Nolita”, כמו גם ל”Keren Ann”, לא היו כאן המנוני גלגל”צים אקוסטיים שהקפיצו אותי בהשתאות אל תוך היצירה החדשה.

גם אל אלבומיה דוברי הצרפתית, בהם נגעתי בחשדנות רבה עוד יותר אבל בסקרנות ענקית, באתי אחרי ששמעתי שיר כלשהו ברקע של איזו סדרה, או פרומו, או בתחנת רדיו שהתאהבה לפניי והסכימה לדבר בשפת השאנסונים לרגע קט.

“101” נפתח בהפתעה נעימה, פופית ומדויקת ששמה “My Name Is Trouble”, עבורי זו הכרזת מלחמה. היא מאתגרת אותי כי אני כמעט ולא רגילה לשמוע את קרן אן עושה אלקטרוניקה פופית חצי קופצנית. “Run With You” מחבק, מחזיר לקרן אן הישנה, מרגיע שאני במקום מוכר. נגיעה של ביטלס במלודיות. אחר כך, קרן אן של הלחישות והגיטרה האקוסטית חוזרת אליי במתיקות של “All The Beautiful Girls”.

“Sugar Mama” ו-“Blood On My Hands” היא  מנסה להפתיע עם קריצה אמריקאית ועיבוד מיושן מעט, שלא עושה לה חסד של ממש אבל מוכיח שהיא עדיין מחפשת, ושיש למה לצפות ממנה גם הלאה.

היציאות המצטיינות של “101” באות לקראת הסוף, “Song From A Tour Bus” הוא שיר מרגש שהחזיר אותי לוולווט אנדרגראונד ולניקו ולטיולים באוטובוסים מעייפים באמצע אירופה – זיכרון שלי, לא נוצץ כמו מסעות ההופעות של קרן אן. ולבסוף, שיר הנושא “101” שלאוזניים ציניות יישמע גימיקי עד אימה וכאן, בתוך מכלול הבלדות המצטיינות של אן, הוא כמו הדובדבן שעל הקצפת.

“101” הותיר בי בעיקר סקרנות לדעת מה קרן אן, אולי השגרירה הכי מסקרנת שלנו בניכר, תעשה הלאה. הוא הותיר בי את הרושם שהחשדנות משתלמת והסקרנות עוד יותר. שיש למה לחכות. 101 טעמים של עוד.

 קרן אן – 101 – האזנה ביוטיוב

 

Facebook Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading...
%d בלוגרים אהבו את זה: