נעים להכיר - נועה סטרלינג - כתיבה ככלי להתפתחות אישית ומקצועית

נעים להכיר

זה תמיד מתחיל בסיפור.

בגיל 12 קיבלתי מאמא שלי ספר עב כרס, “נשים קטנות” – מאת לואיזה מיי אלקוט – כך נכתב על הכריכה האדומה. התיישבתי על כורסת העץ עם הריפוד הפרחוני, פתחתי אותו בחשש והתחלתי לקרוא.

הייתי כל כך גאה בעצמי כשסיימתי את 600 עמודי הספר. הנחתי אותו בצד, אבל הבנתי שיש פה משהו קצת יותר עמוק – יש פה התאהבות. מג’, ג’ו, מרי ואיימי הפכו להיות חלק מהחיים שלי. את עבודת הנושא האישי עשיתי על מלחמת האזרחים בארצות הברית ותקופת העבדות.

אחרי המחקר הזה המשכתי לקרוא ספרים ולחקור – את הקצב, הדמויות, הסגנון, הסיפור. בעיקר הסיפור. באיזשהו שלב, לא הרבה אחר כך, הוצאתי מחברת נקייה מהמגרה בשולחן הכתיבה והתחלתי לכתוב את היומן הראשון שלי.

הרגע הזה שבו נפתחה המחברת סימל את התחנה הראשונה מיני רבות, שבהן מילים יהפכו לשיעורי חיים ושיעורי חיים יהפכו למילים ואני אלמד ואוסיף לתיבת הכלים ואחכה להזדמנות המתאימה ליזום, להיות מישהי שעוסקת רק במילים.

וזו אני.

אני נועה וכמו הקלישאות הכי הכי גדולות – אני כותבת מאז שאני זוכרת את עצמי. ממרומי גיל 40 (הצעיר!) אני סופרת 25 שנים של כתיבה מקצועית, מעיתוני הנוער, דרך התחנות המקצועיות בהן בחרתי ועד למגרות המילים שנפתחות כל הזמן. 

זה קודם כל מסע אישי.

אני גרה ברמת הגולן עם איש שאני אוהבת ושתי ילדות מתוקות, אמה ומאיה. המסע שלנו לכאן – לנקודה המושלמת מעל הכנרת ומתחת לחרמון, השפיע על הכתיבה, העשייה היומיומית ועולם ההשראה שלי והפך אותם למדויקים יותר.

את העסק שלי פתחתי עשרים וקצת שנים לאחר שכתבתי את היומן הראשון שלי ושלוש תחנות אחורה בזמן, לפני שמצאתי בית כאן, בגולן.

בדרך הכנסתי לסל תחנות תוכן מרגשות. כל אחת מהן לימדה אותי על כתיבה ועריכת תוכן, שיווק, השראה, יצירתיות ודמיון. בעסק אבל גם מסביב לו.

מכתיבה לעיתון “העיר” דרך היכל העיתונות של “מעריב”, מעריכת מדור nrg תרבות ועד כתיבה על תיירות, אוכל, תרבות ולייפסטייל ב”המגזין”, “סגנון” ו”את”. מאתר “מפה” בו ערכתי את תחום האמנות והתרבות ועד לניהול התוכן של מכללת שנקר להנדסה ולעיצוב.

בכל מקום כתבתי. בכל מקום למדתי עוד.

כתיבה היא כלי להתפתחות.

בעשור האחרון אני מלווה בעיקר נשים המעוניינות לשפר את יכולות הכתיבה שלהן, לכתוב לקהל הקוראים שלהן על כל מה שהן עושות ולמצוא בכתיבה כלי יומיומי וטבעי להתפתחות – מהרעיונות המגיעים כך באמצע הלילה ועד לתוכניות הגדולות המתגבשות לכבוד העתיד. 

נכון, זו הצהרה אמיצה – אבל בעיניי כל אחת יכולה להתאהב במילים שלה, לקחת את שאיפת האומץ ולכתוב.

כל אחת יכולה לכתוב יותר על מה שהיא עושה ולהגיע לקהל שיעזור לה לפרוח, להצליח ולהגשים את המטרות והחלומות שלה.

רק צריך ללקט אל תוך הסל את הכלים הנכונים, לקבל את מנת הביטחון ולצאת למסע. ורק לזכור את הרגע הראשון הזה, המתוק, שבו הבנת מה את אוהבת לעשות ומה יש לך לתת לעולם.

זה המקום שבו אני נכנסת לתמונה.

אני מציעה ליווי אחת על אחת לנשים שמעוניינות לקדם פרויקטים שונים של כתיבה או לבסס שגרת כתיבה קבועה, להיפטר מהחסמים ולהתחיל לכתוב. מכתיבת אתר ועד לבלוג, הרצאה, תוכן לקורס או כתיבה לרשתות החברתיות.

במרחב לכתיבה שהושק בינואר 2020 ריכזתי כלי כתיבה מחזקים שנותנים את הבטחון להתחיל. מקורסים דרך מפגשים חד פעמיים ועד למאמרים וסרטונים שנותנים השראה. 

מאות הנשים שליוויתי בדרך והסיפורים שהן מביאות אל שולחן הכתיבה מעניקים לי סיפוק אדיר בדרך שלי – והזדמנות אמיתית לשתף בכל הכלים שאספתי בעצמי בדרך ועוזרים לי לכתוב. 

Loading...