נעים להכיר - נועה סטרלינג - כתיבה ככלי להתפתחות אישית ומקצועית

זה תמיד מתחיל בסיפור.

בגיל 12 קיבלתי מאמא שלי ספר עב כרס, “נשים קטנות” – מאת לואיזה מיי אלקוט – כך נכתב על הכריכה האדומה. התיישבתי על כורסת העץ עם הריפוד הפרחוני, פתחתי אותו בחשש והתחלתי לקרוא.

הייתי כל כך גאה בעצמי כשסיימתי את 600 עמודי הספר. הנחתי אותו בצד, אבל הבנתי שיש פה משהו קצת יותר עמוק – יש פה התאהבות. מג’, ג’ו, מרי ואיימי הפכו להיות חלק מהחיים שלי. את עבודת הנושא האישי עשיתי על מלחמת האזרחים בארצות הברית ותקופת העבדות.

אחרי המחקר הזה המשכתי לקרוא ספרים ולחקור – את הקצב, הדמויות, הסגנון, הסיפור. בעיקר הסיפור. באיזשהו שלב, לא הרבה אחר כך, הוצאתי מחברת נקייה מהמגרה בשולחן הכתיבה והתחלתי לכתוב את היומן הראשון שלי.

הרגע הזה שבו נפתחה המחברת סימל את התחנה הראשונה מיני רבות, שבהן מילים יהפכו לשיעורי חיים ושיעורי חיים יהפכו למילים ואני אלמד ואוסיף לתיבת הכלים ואחכה להזדמנות המתאימה ליזום, להיות מישהי שעוסקת רק במילים.

וזו אני.

אני נועה וכמו הקלישאות הכי הכי גדולות – אני כותבת מאז שאני זוכרת את עצמי. ממרומי גיל 40 (הצעיר!) אני סופרת 25 שנים של כתיבה מקצועית, מעיתוני הנוער, דרך התחנות המקצועיות בהן בחרתי ועד למגרות המילים שנפתחות כל הזמן. 

זה קודם כל מסע אישי.

אני גרה ברמת הגולן עם איש שאני אוהבת ושתי ילדות מתוקות, אמה ומאיה. המסע שלנו לכאן – לנקודה המושלמת מעל הכנרת ומתחת לחרמון, השפיע על הכתיבה, העשייה היומיומית ועולם ההשראה שלי והפך אותם למדויקים יותר.

למדתי וצברתי ניסיון כעיתונאית ועורכת במעריב, כמנהלת התוכן של שנקר וכתלמידה מסורה של פרקטיקות וכלים הקשורים לכתיבה וביטוי. מהנחיית סדנאות כתיבה בגישות שונות דרך כתיבה אינטואיטיבית ועד מיינדפולנס, התמקדות והכשרה בליווי כותבים, אני יוצקת את כל מה שלמדתי ואימצתי לחיי ככותבת אל תוך העשייה שלי. בימים אלו אני מעמיקה את לימודיי ומוסיפה לסל הכלים שלי גם ביבליותרפיה וכתיבה-תרפיה. 

בכל מקום כתבתי. בכל מקום למדתי עוד.

כתיבה היא כלי להתבוננות - ממנה מגיעה התפתחות.

אני מלווה נשים בתהליכי הכתיבה שלהן ועוזרת להן לקבל את הבטחון לכתוב יותר. אני עושה זאת דרך ליווי אישי, סדנאות קבוצתיות ודרך מועדון הכותבות הפועל כבר שלוש שנים ברציפות. 

אני מציעה ליווי אחת על אחת לנשים, דרך סדנאות אישיות המותאמות אישית לכל אחת באופן מיוחד ודרך תהליכי עומק בני כמה פגישות. התהליכים והסדנאות מיועדים לנשים המעוניינות לגעת בסיפור האישי שלהן, באופן מפוכח ומונחה, ולסגור בו דרך הכתיבה מעגלים פתוחים, להבין מהיכן מגיעים דפוסי התנהגות מסוימים ולבסס שגרת כתיבה קבועה שעוזרת לחקור את מה שהיה, להתמקד במה שעכשיו ולהסתכל קדימה בבהירות. 

קבוצות הכתיבה שלי נוגעות בכל פעם בנושא אחר הסובב את האני מאמין שלי – שכתיבה היא כלי להתבוננות פנימית. אני מפרסמת את מועדי הסדנאות כאן באתר, בניוזלטר השבועי שלי ובעמוד הפייסבוק העסקי שלי. 

באזור הקורסים ריכזתי כלי כתיבה מחזקים שנותנים את הבטחון להתחיל ולכתוב. מקורסים דרך מפגשים חד פעמיים ועד למאמרים וסרטונים שנותנים השראה. 

מועדון הכתיבה שלי פועל כבר שלוש שנים במסגרת שנתית, בה אנחנו נפגשות פעמיים בחודש במסגרת קבועה ומתקדמות בתוך המחברת, בכל פעם דרך תרגילים והתנסויות שונות. המועדון הוא שבט נשים כותבות התומכות זו בזו ונותנות את הבטחון לכתוב ולהתבונן פנימה והחוצה. 

מאות הנשים שליוויתי בדרך והסיפורים שהן מביאות אל שולחן הכתיבה מעניקים לי סיפוק אדיר בדרך שלי – והזדמנות אמיתית לשתף בכל הכלים שאספתי בעצמי בדרך ועוזרים לי לכתוב. 

אני מאמינה שכתיבה יכולה לעזור לנו להתפתח, להבריא ולפרום קשרים כואבים שנוצרו לאורך חיינו. אני מאמינה שכשאנחנו מסירות חסמים ומכשולים ולומדות להתמודד עם הקול הפנימי שאומר לנו שאנחנו “לא טובות”, אנחנו נותרות עם סיפור שחשוב לחקור ולבחון איך הוא עוזר לנו לצמוח, להתפתח ולגדול. וכמה השראה הסיפור הזה שלנו יכול לתת לעוד ועוד נשים שיקראו אותנו. 

Loading...