קצת עליי

זה תמיד מתחיל בסיפור.

בגיל 12 קיבלתי מאמא שלי ספר עב כרס, “נשים קטנות” – מאת לואיזה מיי אלקוט – כך נכתב על הכריכה האדומה. התיישבתי על כורסת העץ עם הריפוד הפרחוני, פתחתי אותו בחשש והתחלתי לקרוא.

הייתי כל כך גאה בעצמי כשסיימתי את 600 עמודי הספר. הנחתי אותו בצד, אבל הבנתי שיש פה משהו קצת יותר עמוק – יש פה התאהבות. מג’, ג’ו, מרי ואיימי הפכו להיות חלק מהחיים שלי. את עבודת הנושא האישי עשיתי על מלחמת האזרחים בארצות הברית ותקופת העבדות.

אחרי המחקר הזה המשכתי לקרוא ספרים ולחקור – את הקצב, הדמויות, הסגנון, הסיפור. בעיקר הסיפור. באיזשהו שלב, לא הרבה אחר כך, הוצאתי מחברת נקייה מהמגרה בשולחן הכתיבה והתחלתי לכתוב את היומן הראשון שלי.

הרגע הזה שבו נפתחה המחברת סימל את התחנה הראשונה מיני רבות, שבהן מילים יהפכו לשיעורי חיים ושיעורי חיים יהפכו למילים ואני אלמד ואוסיף לתיבת הכלים ואחכה להזדמנות המתאימה ליזום, להיות מישהי שעוסקת רק במילים.

וזו אני.

נועה רובין-סטרלינג, בת עוד מעט 40 וזה ממש בסדר.

אני מסייעת לנשים עצמאיות, בעלות עסק, לספר את הסיפור שלהן ושל העשייה שמאחוריה הן עומדות לקהל שלהן – בכל המקומות שבהם אנחנו צריכות להיות היום.

אני מבינה שכל אחת פוגשת סיפור ומילה כתובה במקום אחר.

כל אחת פוגשת שיווק בנקודה אחרת בעסק, ומתייחסת אליו אחרת.

כשהכתיבה והשיווק מתחברים, יש עבודה שצריכה להיעשות, כדי שזה יהיה נעים, אפקטיבי ונכון לנו.

אני עושה זאת באמצעות שני כובעים שאני מניחה על ראשי, בכל יום בבחירה מחודשת.

בכובע אחד, אני מדריכה ומלווה נשים עצמאיות, יזמיות נפלאות, בכתיבת הסיפור שלהן ובחיבורו לשיווק העסק. אני עושה זאת באמצעות קבוצות כתיבה קטנות שנפגשות ללמוד כתיבה ושיווק ולכתוב. זה קורה גם בסדנאות שאני עורכת מדי פעם וכמובן – באמצעות מפגשים אישיים ותהליכי ליווי מרתקים.

אני זוכה לפגוש נשים עצמאיות – יוצרות ויזמיות ומסייעת להן לפרום קשרים. אותם קשרים שמונעים מאתנו לכתוב באופן קבוע ולפרסם יותר.

כאן באתר תמצאי סיפורים משלי שיעזרו לך למצוא את אלו שלך, מאמרים וכלים, קורסים והרצאות – שכולם כתיבה. תוכלי לקחת השראה, לקבל את חיבוק הבטחון ולהתחיל.

בכובע השני שלי אני חוזרת למחברת. אני כותבת ועורכת תוכן, מנהלת את מערך התוכן עבור עצמאיות שרוצות לכתוב, אבל צריכות מישהו לצדן שייקח את המחשבות, הסיפורים והרעיונות ויעבד אותם למסרים. אני מלווה נשים שרוצות לכתוב על עצמן באתר שלהן, ברשתות החברתיות, בספרים ובמוצרי תוכן, להעביר ידע וערך הלאה, להתקדם ולהתפתח.

זה היה ועודנו מסע.

אני גרה ברמת הגולן עם איש שאני אוהבת ושתי ילדות מתוקות, אמה ומאיה. המסע שלנו לכאן – לנקודה המושלמת מעל הכנרת ומתחת לחרמון, השפיע על הכתיבה, העשייה היומיומית ועולם ההשראה שלי והפך אותם למדויקים יותר.

את העסק שלי פתחתי עשרים וקצת שנים לאחר שכתבתי את היומן הראשון שלי ושלוש תחנות אחורה בזמן, לפני שמצאתי בית כאן, בגולן.

בדרך הכנסתי לסל תחנות תוכן מרגשות. כל אחת מהן לימדה אותי על כתיבה ועריכת תוכן, שיווק, השראה, יצירתיות ודמיון. בעסק אבל גם מסביב לו.

מכתיבה לעיתון “העיר” דרך היכל העיתונות של “מעריב”, מעריכת מדור nrg תרבות ועד כתיבה על תיירות, אוכל, תרבות ולייפסטייל ב”המגזין”, “סגנון” ו”את”. מאתר “מפה” בו ערכתי את תחום האמנות והתרבות ועד לניהול התוכן של מכללת שנקר להנדסה ולעיצוב.

בכל מקום כתבתי. בכל מקום למדתי עוד.

ויש עולם חדש שבו המילים משתלבות באופן טבעי.

היום כולנו צריכות סיפורים ומילים ותוכן. זו הדרך שבה אנחנו מתקשרות את מה שיש לנו לתת, את מי שאנחנו. בין מסכים, דרך מילים ותמונות, אנחנו מספרות סיפור.

כשזה קורה בעסק, זה כדי שנוכל לחבר אלינו את הקהל שיתעניין, יכיר אותנו, יתאהב ולבסוף יקנה את המוצר או השירות שלנו.

כל אחת יכולה להתאהב במילים שלה, לקחת את שאיפת האומץ ולכתוב.

כל אחת יכולה לכתוב יותר על מה שהיא עושה ולהגיע לקהל שיעזור לה לפרוח, להצליח ולהגשים את המטרות והחלומות שלה.

רק צריך ללקט אל תוך הסל את הכלים הנכונים, לקבל את מנת הביטחון ולצאת למסע. ורק לזכור את הרגע הראשון הזה, המתוק, שבו הבנת מה את אוהבת לעשות ומה יש לך לתת לעולם.

זה המקום שבו אני נכנסת לתמונה – כותבת איתך וגם בשבילך.

בואי נשמור על קשר

Loading...
%d בלוגרים אהבו את זה: