זה תמיד מתחיל בסיפור.

בגיל 12 קיבלתי מאמא שלי ספר עב כרס, "נשים קטנות" – מאת לואיזה מיי אלקוט – כך נכתב על הכריכה האדומה. התיישבתי על כורסת העץ עם הריפוד הפרחוני, פתחתי אותו בחשש והתחלתי לקרוא.

הייתי כל כך גאה בעצמי כשסיימתי את 600 עמודי הספר. הנחתי אותו בצד, אבל הבנתי שיש פה משהו קצת יותר עמוק – יש פה התאהבות. מג', ג'ו, מרי ואיימי הפכו להיות חלק מהחיים שלי. את עבודת הנושא האישי עשיתי על מלחמת האזרחים בארצות הברית ותקופת העבדות.

אחרי המחקר הזה המשכתי לקרוא ספרים ולחקור – את הקצב, הדמויות, הסגנון, הסיפור. בעיקר הסיפור. באיזשהו שלב, לא הרבה אחר כך, הוצאתי מחברת נקייה מהמגרה בשולחן הכתיבה והתחלתי לכתוב את היומן הראשון שלי.

הרגע הזה שבו נפתחה המחברת סימל את התחנה הראשונה מיני רבות, שבהן מילים יהפכו לשיעורי חיים ושיעורי חיים יהפכו למילים ואני אלמד ואוסיף לתיבת הכלים ואחכה להזדמנות המתאימה ליזום, להיות מישהי שעוסקת במילים ובדרך שבה הן יכולות, בקלות ובהפתעה, למקד, לכוון ולעזור לנו ליצור. 

וזו אני.

אני נועה וכמו הקלישאות הכי הכי גדולות – אני כותבת מאז שאני זוכרת את עצמי. ממרומי גיל 40 פלוס (הצעיר!) אני סופרת 25 שנים של כתיבה מקצועית, מעיתוני הנוער, דרך התחנות המקצועיות בהן בחרתי ועד למגרות המילים שנפתחות כל הזמן. היום אני כותבת, עורכת ומלווה תהליכי כתיבה. 

זה קודם כל מסע אישי.

אני גרה ברמת הגולן עם האיש שאני אוהבת ושתי ילדות מתוקות, אמה ומאיה. המסע שלנו לכאן – לנקודה המושלמת מעל הכנרת ומתחת לחרמון, השפיע על הכתיבה והיצירה שלי, העשייה היומיומית ועולם ההשראה שלי והפך אותם למדויקים יותר. ובעצם, פשוטים ומתבוננים יותר, מלאי השראה מהדברים הקטנים. 

למדתי וצברתי ניסיון כעיתונאית ועורכת במעריב, כמנהלת התוכן של שנקר וכתלמידה מסורה של פרקטיקות וכלים הקשורים לכתיבה וביטוי. מהנחיית סדנאות כתיבה בגישות שונות דרך כתיבה אינטואיטיבית ועד מיינדפולנס, התמקדות והכשרה בליווי כותבים ובאימון תהליכים יצירתיים, אני יוצקת את כל מה שלמדתי ואימצתי לחיי אל תוך העשייה שלי.

כיוצרת בעצמי, ביקשתי לבחון מדוע צפים בתוך תהליך היצירה סיפורים, זכרונות וחסמים מהעבר, שמונעים מאיתנו לגשת, לגעת בעדינות בחלומות ורעיונות ולהוציא אותם לאור. רציתי להאזין לקולות שנשמעים, להבין מאיפה הם באים ולחקור אותם. זאת כדי לאפשר לעצמי ביטוי כיוצרת כותבת, אך גם ללוות יוצרים ויוצרות, יזמות ויזמים ואנשי רעיונות בדרך ליצירה משלהם, לא משנה אם מדובר בספר, יצירה מוזיקלית או ויזואלית, קורס המבוסס על הגישה שלהם או סדנה מיוחדת במינה. 

 

כתיבה היא כלי להתפתחות אישית ומקצועית

רוב יומי מוקדש לכתיבה, עריכה וניהול פרויקטים של תוכן, בין אם מדובר בכתיבה ועריכה של בלוגים ואתרים, כתיבה, עריכה וניהול מגזינים מקצועיים וקהילתיים, כתיבת מאמרים ותכנים מקצועיים ועוד. במהלך השנים בהן אני מתמקדת בתחום זה, ליוויתי מאות בעלות ובעלי עסקים, יזמיות ויזמים, ארגונים, חברות הייטק, עמותות ועוד במגוון רחב של פרויקטים מדהימים בהם המילה הייתה המרכז. כל פרויקט הוא הרפתקה חדשה עבורי. 

בנוסף לכך, אני מציעה ליווי אחת על אחת לנשים המחפשות להוציא לאור ספר, לפתח גישה משלהן ולכתוב אותה, לכתוב מערכי שיעור מהותיים לסדנה או לקורס ועוד. 

דרך תהליכי עומק המתפרשים על פני תקופה, בהתאמה והקשבה לכל אחת באופן מיוחד, אנחנו יוצאות למסע שמתייחס לצד היצירתי, הפרקטי והרגשי של התהליך.

אנחנו נוגעות בסיפור האישי, המקצועי ובגישת החיים, באופן מפוכח ומונחה, סוגרות בהם דרך הכתיבה מעגלים פתוחים ובוחנות את החסמים המונעים מהיצירה לקרות. אנחנו מחזקות, דרך כתיבה ותהליכים נוספים, את הדרך ליצירה עצמה וליציאה לאור. הניסיון שלי בעריכה ובכתיבה, מאפשר לי להיות שם גם במימד הפרקטי-המקצועי, ולסייע הלכה למעשה בעריכת תכנים והכוונה בתוך התוכן עצמו. 

רוצה לכתוב לבד? באזור הקורסים ריכזתי כלי כתיבה מחזקים שנותנים את הבטחון להתחיל ליצור ולהביא לכדי ביטוי את הסיפור האישי ואת הרעיונות היצירתיים שנובעים ממנו. מקורסים ועזרים דיגיטליים לעבודה עצמאית ועד למאמרים וסרטונים שנותנים השראה. 

אני מאמינה שכתיבה יכולה לעזור לנו להתבונן על חיינו האישיים והמקצועיים, לתכנן את הדרך ולהוציא החוצה את הסיפור שלנו, ביצירתיות רבה. 

כמה השראה הסיפור הזה שלנו יכול לתת לעוד ועוד נשים ואנשים שיקראו אותנו. וכמה כוח הוא נותן לנו, כדי ליצור משהו משלנו ולהציג אותו לעולם.