יום הולדת ארבע – סופשבוע של חגיגות - נועה סטרלינג - כתיבה ככלי להתפתחות אישית ומקצועית

יום הולדת ארבע – סופשבוע של חגיגות

לתפוס את השלג או מאפה שמרים קינמון
5 בפברואר 2016
קיש אנטיפסטי ולבנה
6 במרץ 2016

 

emma19216

בין ימי הגשמים החמקמקים לשמש כפי שהיא בסוף החורף – מחבקת בדיוק במידה הנכונה, ובין הפריחה וההתחדשות שבה, יש לה יום הולדת. ארבע שנים להולדתה. ואני איתה, חוגגת ארבע שנים להיותי אמא.

זהו רזומה מאד עלוב יחסית לכמה אימהות שאני מכירה. ילדה אחת ולא חמש או שלוש או שתיים. ובכל זאת, המון תובנות שאין בהן גילוי עצום, בעודי חסרת ניסיון יחסית לאחרות. המון תובנות אימהיות קטנות שאני, ביני לבין עצמי, חוזרת אליהן, מפתחת אותן. מתעמקת.

מעיזה רק לרמוז אותן לעצמי.

birthdayemma3jpg

למשל שהיא לא יכולה לעשות כמעט שום דבר שיגרום לי להישבר. להפך, גם ברגעי העייפות שבהם כל מה שמתחשק לי הוא לישון והיא בשלה רוצה לשחק, להיות המלכה ואני הנסיכה ואולי דווקא היא תהיה הפיראט ואני התרנגול. והנה היא הפילה קערה עמוסה באוכל. והופ, “מישהו” הפיל גליל נייר טואלט לשירותים. והנה, היא שכחה לסגור את הברז במטבח. למרות הכל אני סבלנית איתה ומגלה בכך הרבה על עצמי.

למשל שהיא חווה שינויים טוב יותר ממה שחשבתי. ושאני לא צריכה להרגיש אשמה שאני עדיין מחפשת לה את הבית הטוב, החם. כך למשל התבשרה שבקיץ נעבור שוב לבית אחר, הפעם אני מקווה למשכן קבע. למרות תחזיותיי השחורות, היא שמחה והייתה נלהבת ושאלה המון שאלות חכמות.

birthdayemma7

למשל שאני לומדת לאט לאט לשחרר אותה, להשתחרר איתה. אני נותנת לה לרוץ, לקפוץ, להתלכלך, לצאת ברגליים יחפות אל הבוץ מיד לאחר המקלחת. וזה בסדר. כי יש מים וסבון. ופתאום באמת אבל באמת לא אכפת לי, העיקר שהיא שמחה ובטוחה.

שהיא אוהבת אנשים ואנשים אוהבים אותה. וזה אולי קצת בגללנו. כי אנחנו אוהבים אנשים ויש לא מעט כאלו שאוהבים אותנו. בית פתוח, מארח, שבשישבת האחרון מילאו אותו חברים, קרובים, אהובים שבאו מרחוק כדי להגיד לה מזל טוב ולהיות איתה ביום הזה וכמה נעים זה היה לנו.

birthdayemma8

 

מסיבת יום הולדת 4 הייתה בסימן חד הקרן והקשת בענן. מה היה לנו שם? עוגיות מדהימות שהוכנו בקפידה על ידי שלומית סמואל המדהימה משלומית אופה עוגה, שקיות הפתעה שהכנתי בבית עם צבעי מים, מדבקות והרבה כיף ובתוכן המון דברים שעושים שמח לילדים שאוהבים צבעים שמחים – כמו צבעי הקשת. היה גם המון אוכל שהכנתי בשעות ועוד קצת שעות ועוד קצת שמתאים בול לבראנץ’ על המרפסת ביום חורף מלא שמש. הייתה הקרנה חוזרת – בריפיט – של “לשבור את הקרח” כי זה מה שהילדים ביקשו. בעיקר היו המון צחוקים, חיבוקים ואנשים נהדרים.

והכי חשוב, ילדה אחת מאושרת במיוחד!

birthdayemma5

על תקן המתעדות, אני בחלק מהתמונות ובאחרות – אהובתי היקרה מאיה לוי (תודה!!!)

birthdayemma4

birthdayemma10

birthdayemma14

birthdayemma18

birthdayemma15

birthdayemma11

birthdayemma16

birthdayemma9

birthdayemma1

birthdayemma13

emma20216

עד לשנה הבאה (בבית חדש, במקום חדש. אולי הפעם לתמיד)

Facebook Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading...
%d בלוגרים אהבו את זה: