טיול לשבת: שמורת נחל תנינים - נועה סטרלינג - כתיבה ככלי להתפתחות אישית ומקצועית

טיול לשבת: שמורת נחל תנינים

Wishlist יוני 2014: והימים ימי ראשית הקיץ
5 ביוני 2014
עוגיות טחינה וחמוציות
11 ביוני 2014

מסורת טיולי שבת שהחלה ממש כשהתחיל הקיץ הייתה מרגשת במיוחד השבוע, מעין חזרה לטיולי הילדות שלי עם המשפחה שלי. הרבה לפני שהייתה לי אחת שהיא באמת משפחה משלי.

בשבת האחרונה חיפשנו מקום קרוב לבית, למסלול קצר יחסית. החלטנו לצאת לטיול בנחל תנינים. השמורה היפיפייה נמצאת כעשר דקות נסיעה מהבית שלנו בזכרון יעקב, אבל שנים שלא ביקרתי בה. כשהייתי ילדה היו שם שפמנונים וצבי מים שהיום נחבאים יותר אל הכלים, אבל אפשר למצוא אותם אם מחפשים מספיק טוב. זהו מסלול ואטרקציה תיירותית עם המון ירוק וכחול בעיניים.

taninim1

מסע בין תחנות הקמח העתיקות המשוחזרות, בין סכרי המים שנפתחים על ידי צוות האתר פעמיים ביום כדי ללמד את הילדים איך עובד הסכר. מרחוק קיסריה היפה, תמיד מקום אהוב, מציצה על אמת המים שלה, והים מספק את הבריזה הקרירה גם ביום לוהט.

עם ילדה בת שנתיים, עשינו את מסלול הסכר – שצבעו אדום – בקלות רבה.

taninim2

מדובר במסלול שאורכו כשעתיים בהליכה איטית ועם עצירות (2 קילומטר לערך עם אפשרויות קיצור והארכה בהתאם לסיבולת). עצרנו על הגשר כדי לשמוע הסבר על פעילות הסכר, המשכנו אל תחנת קמח עתיקה שהשתמרה בזכות אנשי המקום, ראינו פרפרים בכל הצבעים, שפיריות, שפמנונים, ציפורים ולטאות.

מרחוק אפילו ראינו שחפים. צבים ראינו בחטף, רק לרגע, אבל זה היה עדיין רגע של התרגשות. ותנינים, ברור שאין. בדרך שיחקנו בחידון בו אנחנו שואלים שאלות על הדרך. על החיות. על הטבע. ומי שעונה מקבל בסוף הסיור גלידה. בסופו של דבר כולם ענו וכולם התפנקו 🙂

taninim3

זהו טיול מושלם לימי שבת בבוקר, קצר וקולע וניתן לשילוב בטיול ארוך יותר לעוד אטרקציה או שתיים. אם אתם מגיעים מרחוק אז א. בואו לבקר ו-ב. יש פה כל כך הרבה מקומות נוספים שתוכלו לשלב בסיור, מקיסריה דרך זכרון שלנו ועד לשמורת חוף הבונים. לא חסר.

taninim4

taninim5

taninim6

taninim7

taninim8

taninim9

taninim10

רוצים להמליץ לי על טיול? ממש אשמח לשמוע על כל המקומות הנסתרים שאתם פוגשים בדרכים. (נו, תגלו לי!!!)

Facebook Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading...
%d בלוגרים אהבו את זה: