12 עוגות קלות ומהירות הכנה לראש השנה - נועה סטרלינג - כתיבה ככלי להתפתחות אישית ומקצועית

12 עוגות קלות ומהירות הכנה לראש השנה

אושרה פחימה שמש
גיקית חייכנית וסופר- אופטימית: ראיון עם אושרה פחימה – שמש
26 בספטמבר 2016
A Wilder Life
דברים משמחים שמרמזים שהשנה תהיה נפלאה
6 באוקטובר 2016

שני שולחנות ארוכים מחכים בחצר הבית החדש שלנו ברמת הגולן. הם עומדים להתחבר כמיטב המסורת לכדי טור שולחנות ארוך עוד יותר. מסביבם יוצבו כסאות רבים, לא בדיוק דומים זה לזה. כסאות שעליהם ישבו בני המשפחה שבאים לחגוג איתנו ראש שנה ראשון בבית חדש שהוא לגמרי שלנו.

קניתי מפות עם פרחים צהובים ולבנים. קטע כזה של הזמן האחרון, שילוב בין צהוב ולבן שנבחר גם לחדר האורחים שלנו. בראש (ובפינטרסט) יש לי רעיונות מדויקים למראה השולחן הארוך הזה. ארוחת חג ראשונה. אני רואה בעיני רוחי מראה קסום במיוחד של שקיעה ברמה ואורות הגינה שנדלקים והאורחים זורמים הביתה ויש דיבורים. חג. משחקת עם המחשבה על השמלה הלבנה שאני אף פעם לא לובשת ולמעשה לבשתי רק פעם אחת לצילומים. אולי זו ההזדמנות להתלבש כמו מארחות כאלו, חגיגיות אבל רגועות. כאילו שיש להן אבקת קסם כזו, שעושה הכל יפה ורגוע.

מסביב העצים לוחשים שכבר סתיו. עשבי התיבול ששתלנו בערוגות הגינה החשופה, שהדיירים הקודמים כנראה הפסיקו לטפל בה בשלב מסוים ואנחנו חידשנו בשמחה במהלך הקיץ, מתעוררים כבר לחיים. ירוקים וניצבים מעלה, נהנים מהבריזה הקרירה של הגולן שמגיעה לפנות בוקר ולא תמיד עוזבת במהלך היום. החלטתי לשתול כמה שיותר צמחייה אכילה, מרוקט ועד פטרוזיליה, ממרווה ועד בזיליקום - הם חיים מסביב לשולחן

"תביאו סריג, משהו לערב, פה קר", אני מנחה בטלפון.

על הקו שבין צפון הגולן לדרום החם שלו, מרגישים כבר את הסתיו, את השנה הזו. קר פה כבר כמה שבועות, בלילה אין צורך במאוורר או מזגן. מתאפקת שלא להוציא את השמיכות החורפיות, להתכונן לחורף. נדמה לי שאני מגזימה וצריך לחכות, אולי עד ראש השנה כבר לא אצטרך להתאפק.

עוד לפני שעברנו לכאן, ידעתי שאת ראש השנה הזה אחגוג בבית. אזמין לכאן את המשפחה המורחבת ואכין את הדברים שאני אוהבת להכין. יש עניין כזה של מארחות שממש אוהבות לארח, לא על הדרך, עם חגים ואורחים.

אנחנו לא נותנות להם לעזור.

אנחנו מסרבות כשהם שואלים "אפשר להביא משהו?".

אנחנו מתכננות בקפידה את התפריט – כותבות רשימה שמשתנה ומתגבשת זמן מה מראש.

כשהכנתי רשימות לקראת החג, רציתי להרגיש לגמרי בבית אז הלכתי אחורה, אל החגים והשבתות בבתים אחרים שבהם חגגנו בשנים האחרונות. הכנתי רשימה של עוגות שאורחים אהבו וקוראות אהבו.

מכאן נולדה האסופה הזו של פוסטים משנים קודמות ומחגיגות קודמות, מבתים שכבר עזבנו כדי למצוא את הבית הזה, שבו נחגוג ראש שנה ראשון. כל העוגות כאן מהירות הכנה, לא דורשות יותר מדי תהליכים והכי חשוב...גורמות לכל אורח להרגיש בבית. מבטיחה.

שיהיה חג שמח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading...