טיול לשבת: מסלול השביל התלוי בשמורת הבניאס - נועה סטרלינג - כתיבה ככלי להתפתחות אישית ומקצועית

טיול לשבת: מסלול השביל התלוי בשמורת הבניאס

מאפינס סלק ותותים
24 בדצמבר 2014
דלעת ערמונים ממולאת בדגנים וירקות
29 בדצמבר 2014

banias1

בחודשים האחרונים אני לומדת להכיר את הצפון דרך הרגליים. בכל שבת כמעט אנחנו בוחרים מסלול אחר ונוסעים. לפעמים מדובר בפינה קרובה, לפעמים רחוקה, לפעמים אנחנו עורכים טיול של יומיים ולפעמים מדובר בגיחה של שבת. לא משנה כמה ואיך, העיקר קרוב לטבע. כשאני מגיעה לצפון אני יכולה לנשום, השגרה המורכבת נמחקת, הלב מתנקה. אני מרגישה בבית.

שמורת הבניאס היא לטעמי אחד המקומות הכי יפים באיזור הצפון. היא משתנה בכל עונה ומפתיעה גם כשמבקרים בה בפעם השנייה, השלישית, הרביעית, העשירית.

banias9

זהו אחד הטיולים האהובים אלינו. מקום שמעניק לך מיד תחושה של פסטורליה ושקט, עוד כשעוברים את השער אל תוך השמורה הרחבה. ממול על ההרים יש פרות שרועות באחו, כמו בסרטים, ושקט מופתי שמופר רק על ידי להקה של ציפורים נודדות – אם התמזל מזלנו כמובן.

banias17

לפני שבוע גילינו בבניאס רקפות שמתחילות את המסע אל החורף שלהן ותכף יחלפו מהעולם עד החורף הבא, כלניות מרהיבות בסגול, לבן, אדום וכחול, נרקיסים פורחים ושאריות של חצבים שתכף יגידו “ביי” עד הסתיו הבא.

banias16

כל אלו הופכים לזר של רוגע ושלווה בתוך הראש הקודח שלי, שבו עבודה, חלומות על העתיד, תוכניות בבירור, דאגות כלליות וטרדות אימהיות נחים יחד ביומיום. לא כשאני במקום כזה, כמו הבניאס.

banias6

גילינו דגים ששטים עם הזרם ושפני סלע שמתחרדנים על הסלעים בשמש השקרנית.

banias15

בשמורת נחל חרמון, הלוא הוא הבניאס, יש שני מסלולים. מסלול המפל והגשר התלוי ומסלול המעיינות. הפעם ביקרנו במסלול המפל. זהו מסלול ברמת קושי בינונית, בעיקר בגלל מדרגות האבן שיורדות אל הנחל ואל איזור המפל ועולות ממנו חזרה אל החניון.

banias18

הפיצקית צלחה את המסלול עם כמה עצירות מול הנוף היפיפה וכמה חיזוקים על הדרך, למשל לספור כמה רקפות אנחנו רואים במקום אחד, כמה דגים יש בנחל וחיפוש אחר עלי שלכת אדומים, נדירים בין החומים, הצהובים והכתומים שממלאים את השמורה ביופי בעונה הזו.

banias8

הנה מידע נוסף על המסלול.

וזו החוויה שלנו:

banias2

banias4

banias3

banias7

banias14

banias5

banias13

banias10

banias11

banies11

שתהיה שבת קסומה של טיולים בטבע!

 

Facebook Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading...
%d בלוגרים אהבו את זה: