שש סיבות להתחיל לכתוב תוכן דווקא עכשיו - נועה סטרלינג - כתיבה ככלי להתפתחות אישית ומקצועית

שש סיבות להתחיל לכתוב תוכן דווקא עכשיו

לכתוב מהבטן כתיבה שיווקית
לכתוב מהבטן, לכתוב מהכיס ומה מתאים לכל אחת
8 ביולי 2018
עריכת תוכן
זמן עריכה: מה לעשות לפני שאת מפרסמת את התוכן שלך?
26 ביולי 2018
למה כתיבת תוכן חשובה

לפני כמה שנים, כשרק עברתי לצפון, הצטרפתי יחד עם סיימון בנזוגי לקבוצת נטוורקינג מקומית. רצינו להכיר את הקהילה העסקית מסביבנו. באחד המפגשים, התבקשתי להרצות על מה שאני עושה. הכנתי מצגת בת עשר דקות ובה סיפרתי בהרחבה על כתיבת תוכן ומה זה בעצם אומר ואפילו התנסינו כולנו בתרגיל כתיבה.

בסיום המפגש, ניגשו אליי אנשי הקבוצה להגיד לי שהיה נפלא, שהם לא ידעו שכתיבת תוכן יכולה להיות כל כך מגוונת ומעניינת.

אחרי שהקבוצה התפזרה ונשארתי לאסוף את דפי התרגיל שנתתי, ניגשה אליי כרמי בפנים קצת סמוקות. כרמי, יועצת פיננסית, עצמאית כבר חמש שנים, עם ניסיון של שנים בתחום, לחשה לי בשקט: “אבל נועה, אני באמת לא מבינה למה צריך לכתוב”.

שאלתי למה היא מתכוונת. היא אמרה שרוב הלקוחות שלה מגיעים אליה מפה לאוזן ושהיא בכלל לא מפרסמת. “אז נכון”, אמרה באותו טון שקט, “יש חודשים שבהם אין לי כל כך הרבה עבודה, אבל ממליצים עליי בכל האזור”.

השיחה הקצרה הזו עם כרמי מלווה אותי מאז, כבר יותר מארבע שנים, כמעט בכל שיחה על המקצוע שלי. אני מאמינה שכולנו צריכות לכתוב, שמכתיבה נולדים דברים נפלאים. לכן מצאתי לנכון לכתוב על כמה מהסיבות לכתוב תוכן שמדבר על מה שאת ואני וכל אחת אחרת עושות.

כתיבה מחברת אליך אנשים

ברמה הכי בסיסית, מילים מחברות בין אנשים וזה קורה מאז ומתמיד. זה התבטא מאז ומתמיד באינספור דרכים – מכתב שהתגלגל והכריז על חדשות מרעישות בארמון, כתבה בעיתון שסיפרה מה מתרחש בעיר הכי מרוחקת וכרזה על לוח המודעות שמספרת על משהו חדש שקורה בעיר אחרת.

היום, כתיבה ובאופן ספציפי כתיבת תוכן לשיווק העסק, היא הדרך הכי ישירה, אותנטית ונוחה לספר לאחרים מה בדיוק את עושה. אם את כמו רוב בעלי העסקים, את מתקשרת עם מתעניינים, לקוחות ועם הקהילה העסקית מסביבך בעיקר דרך מילה כתובה.

הפלטפורמות השיווקיות עוסקות במילים ובתוכן – כך מתחברים היום אנשים בארץ ובעולם אל העשייה שלנו. זה משאב שלא כדאי לפספס.

כתיבת תוכן – ברמה הטכנית ביותר – מקדמת את הנכסים השיווקיים שלך

דף פייסבוק עסקי נטוש? אתר שלא מתעדכן? דף נחיתה שמסתפק במינימום ולא מספר דבר? ואולי מאמר אחד בבלוג שננטש מזמן?

אם את לא כותבת תוכן שמתפרסם בכל אחד מהנכסים השיווקיים שיש לך, הרושם שנוצר הוא שלא קורה כלום, לא רק עבור הקוראים – הלוא הם הקהילה שלך, אלא גם עבור המנגנונים מסביב שאמורים לעזור לך לקדם את העסק שלך – גוגל, פייסבוק וכל השאר.

כתיבה מאפשרת לך לספר בדיוק מה שאת רוצה

בניגוד לשיווק מפה לאוזן שעליו את לא יכולה לשלוט, כי המסר שלך מתגלגל אל אחרים מבלי שתשלטי על הפרטים הקטנים, על הסיפור שבא לך לספר, כשאת כותבת תוכן על מה שאת עושה ומספרת בעצמך לעולם על מה שיש לך להציע, את שולטת על המסר.

את יכולה להביא לכדי ביטוי רעיונות חדשים, לעדכן בפרטים כפי שאת בוחרת, לסנן, לערוך או לשפוך את הכל על הדף – בדיוק כמו שאת רוצה.

מבחינה שיווקית ועסקית, שיווק מפה לאוזן הוא נפלא וחשוב, אבל הוא פסיבי, את לא באמת יכולה לשלוט על כמות ההמלצות וההפניות שתקבלי ועל התוכן שלהן.

כשאת כותבת, את עושה צעד פעיל ואם תתמידי, תוכלי להרגיש בהבדל.

כתיבה עוזרת לך לבנות קהילה מסביב לעשייה שלך

כשאת כותבת את יוצרת חיבורים. אנשים קוראים את המילים שלך, מתחברים למה שיש לך להגיד, הם מתעניינים יותר ורוצים לדעת עוד ובסוף, אם הם יכירו אותך מספיק טוב, יאהבו את מה שיש לך להציע וירגישו שאת יכולה לסייע להם, הם יפנו אליך וירצו לעבוד איתך.

זה הסוד מאחורי משפכים שיווקיים, נוסחאות למיניהן ושאר תבניות שיווקיות.

במילים פשוטות, זו קבוצה של אנשים שצריכה לשמוע ממך, לקרוא ולהכיר אותך טוב יותר, לשמוע את הסיפור שלך ולהרגיש שאת מכירה את מי שנמצא בה – והיא בתמורה תרצה בסופו של דבר לקנות את המוצר או השירות שלך. בעידן הדיגיטלי – זו מערכת יחסים שמבוססת על מסרים כתובים בעיקר.

כתיבה יוצרת עבורך מעגלי עניין ושיתופי פעולה

מתוך הקהילה הזו שאת יוצרת סביב התכנים שלך, סביב מה שיש לך להגיד, יגיעו גם הלקוחות שלך – אבל לא רק. דרך המילים מתחברים אלייך אנשים שיכולים לפתוח עולם של הזדמנויות כמו שיתופי פעולה, חיבורים מעניינים, הזדמנויות עסקיות.

הסיפורים האישיים, התוכן השיווקי והאנקדוטות הקטנות שאת משחררת אל אוויר העולם, עוזרים לאנשים לזהות את הפוטנציאל, הייחוד והקסם שלך. אין לדעת מה יקרה.

אני יכולה לספר שדרך הכתיבה שלי, נוצרו מסביב לעסק שלי מעגלים מדהימים של שיתופי פעולה, חברויות עמוקות והזדמנויות גדולות ומרגשות. כל זה מלכתוב. פשוט לכתוב.

כתיבה פותחת עולם חדש של רעיונות – שלא קשורים רק לשיווק

כשאת מניחה את הסיפור שלך, של העסק, של מה שאת עושה, על הדף ושולחת אותו אל העולם נפתח עולם שלם של רעיונות חדשים. אלו מגיעים מהתגובות, מהשאלות ששואלים אותך, מהעניין שאת יוצרת. הם מגיעים בגלל שאת יוצאת החוצה ושומעת, מקשיבה.

דרך כתיבת תוכן נוצר דו שיח חשוב ומפרה, לא רק עבור הקהל שלך – אלא גם עבורך.

בתקופה הזו, המיוחדת כל כך, שבה אנחנו מתקשרים בדרך לגמרי חדשה – דרך מסכים וקריאה ותגובות כתובות, למילים שלנו יש המון משמעות. הקשר שנוצר ביננו לבין הלקוחות שלנו הוא לא רק “שלם וקח”, אלא הרבה יותר מכך – הוא מבוסס על עולם התוכן שלנו, על עניין, על ידע וברמה הפשוטה ביותר – על חיבורים ומערכות יחסים. זה הזמן להתחיל לכתוב.

לא יודעת מאיפה להתחיל?

כאן תמצאי המון מידע על כתיבת תוכן

עוד אין לך בכלל רעיונות לכתיבה?

קראי מאמר שיעשה לך סדר בראש

מוכנה ל-38 שבועות של רעיונות לכתיבה?

בכל שבוע מגיע עד אליך ניצוץ אחד של השראה

אם את צריכה עוד דחיפה קטנה, כתבי לי כאן בתגובות על ההתלבטות שלך – ואנסה לעזור.

 

 

Facebook Comments

1 Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading...
%d בלוגרים אהבו את זה: