הבטחות לשנה חדשה - נועה סטרלינג - כתיבה ככלי להתפתחות אישית ומקצועית

הבטחות לשנה חדשה

עוגת תפוחים ופטל
שולחן חג מתוק: שלושה מתכוני עוגות לראש השנה ומתנה
21 בספטמבר 2014
חופשה בעין גדי: בין פינוק ונוחות לטבע מהפנט
29 בספטמבר 2014

לא משנה עד כמה אנסה להסתיר את זה, להוריד את ערכה של הדרמה או להגיד לעצמי שמדובר בעוד ציון דרך, סתם תאריך על לוח השנה, אירוע שמתרחש בערך חודש לפני יום ההולדת שלי וכו’ וכו’, ראש השנה תמיד ממלא אותי בצורך להבטיח.

newyear

כולנו מכירים את זה – אלו ההבטחות הקטנות האלו שאנחנו מכניסים לעצמנו לראש ומחפשים תאריך להתחיל וליישם אותן – דיאטה, יותר ספורט, להיות יותר רגועים, לראות פחות טלוויזיה, להיות יותר אופטימית או להתנהל נכון יותר מבחינה כספית – זה עניין של יותר או פחות, לנשום או לצאת למירוץ, לעצור או לקפוץ עוד מדרגה.

הרי יותר קל לנו להבטיח הבטחות גדולות ודרמטיות בתאריכים מחוללים כאלו, שיש להם משמעות לכולם, שמצויינים על הקלנדר באופן בולט. גם השנה לא נמנעתי מהבטחות, הן מסתובבות סביבי בשבוע האחרון וימשיכו לחוג מסביבי עד לאוקטובר, אז אהיה בת 35.

אני מפחדת מהצהרות, גם לעצמי וגם על הדף, לכן אני כותבת כאן את ההבטחות הקלות לעיכול, הצבעוניות יותר, היותר.

yam

לכתוב יותר

מערכת היחסים שלי עם הבלוג ועם כתיבה בכלל היא תמיד חזקה והדוקה. קל לי יותר להתנסח בכתב מאשר בעל פה ואני מוצאת פה בית לכל הדברים שמתקשקשים לי בראש לאורך היום, השבוע, החודש, השנה. יש לי כל כך הרבה רעיונות, עד שלפעמים אני מתפספסת. אני מאחלת לעצמי למצוא את הזמן ולמצוא את המילים, לחשוף עוד קצת ממה שאני יוצרת בנוחות הבית שלי ועוד קצת מעצמי.

newyear2

לטייל יותר

מאז שאמה נולדה והתחלנו לצאת איתה לטיולים גיליתי עד כמה אני אוהבת לטייל. יש לנו ארץ יפיפייה, שנופיה משתנים מדקה לדקה בכל מקום שאתה מגיע אליו. יש אנשים שמחכים שם – בדרכים, בשבילים, במסלולי הטיולים, ליד הנחל, על הדשא דקה מהפיקניק שלנו, שכשאתה מגלה אותם ככה סתם אתה לא מאמין שהם קיימים ואז הם הופכים לחלק מחייך.

משמורת דן ועד לים המלח, מפאתי אילת ועד לכנרת היפה, מעמק הירדן הקסום כל כך ועד לסמטאות ירושלים הצבעוניות, אני רוצה לגלות יותר ויותר, להכיר פינות קסומות, להרגיש את המצברים מתמלאים ולחוות עם האהובים עליי את החוויות האלו.

emmabook7

ליצור יותר

הרי לכל אחד מאיתנו יש רשימה, בראש או בכתב, של דברים שהוא רוצה או צריך ליצור. מצביעה של שרפרף ועד לאריגת שטיח (פרויקט קטלני שלקחתי על עצמי באמצע הקיץ, ואין דבר חם יותר מצמר באמצע הקיץ). אני רוצה ליצור יותר, לגלות טכניקות חדשות, למצוא את הכיוונים הצבעוניים האלו שעושים לי כיף. לעשות יש מאין. להתמלא בגאווה על כל יצירה ומטלת שיפוץ שסיימתי בהצלחה.

IMG_7701

להנות ממנה

היא האור שלי ויותר מכל הדברים הגשמיים שמסביב (ויחד איתו) היא צובעת לי את החיים במתיקות, בצבעים שמחים, ממלאת אותי במוטיבציה, בהבטחות שכן מתממשות. רוצה להנות ממנה בכל דקה, כי אני כבר שמה לב עד כמה היא גדלה מהר, צומחת לי, ועוד שנייה היא תגיד לי “אמא, די! אני רוצה לבד!”. רגע, היא כבר אומרת.

seder2

להכיר יותר

יש כל כך הרבה אנשים שאני מכירה דרך הכתיבה. הם מתכתבים איתי בפייסבוק, כותבים לי מיילים בעקבות פוסטים בבלוג, שואלים שאלות, אני עונה, ונוצרת הכרות מדהימה. הייתי רוצה להכיר יותר, למצוא את האנשים שסובבים אותי ואת המילים שלי ולראות אותם, לשמוע את הקול שלהם, להבין במי מדובר. וזה יקרה בקרוב (רמז…רמז…)

milkbanana5

לעשות יותר ממה שאני אוהבת

לבשל, ליצור, להכין, לצייר, לתפור, לעצב, ללמוד, לחקור, לקרוא, לכתוב, לארח, להכיר, לטייל, לבקר. לעשות את כל מה שאני אוהבת.

החלטות פשוטות, שלא עולות כסף (לא יותר מדי), שלא יושבות ומציקות. איתן בחרתי להתחיל את השנה הזו.

אני רוצה לאחל לכולנו שנה של הבטחות קטנות כאלו, שיהפכו למשהו ממשי, מספק, אמיתי.

שיהיה חג שמח! עמוס בהבטחות שקטות וגועשות. והלוואי ויתממשו כולן. 

 נועה. 

 

Facebook Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading...
%d בלוגרים אהבו את זה: